International / USD>
JK001 | Felt furniture pads (10pcs./set)
2,30 $
Furniture pads – Protect your floors with style
A furniture foot is the small detail that makes a big difference. In addition to being a decorative finish to your furniture, it effectively protects your floors against scratches, marks and wear. Whether you have parquet, tiles or marble floors, a furniture foot provides a smooth and stable transition between the furniture leg and the floor.
JK001 | Furniture foot is specially designed for JK001 | Furniture leg.
| Art. no. | 35244 |
| Serie | JK001 |
| Brand | AJKDesign® |
| Designer | John-Kevin Moberg |
| Material | Self Adhesive felt |
| Made in | Sweden |
| Height | 40mm |
| Width | 40mm |
| Thickness | 1mm |
| Quantity per package | 10pcs |
AJK AB provides a 1-year warranty from the date of delivery on all our products.
The warranty covers defects due to production, design or materials.
The warranty applies provided that the furniture is used for its intended purpose. Indoor furniture is intended for indoor use – if used outdoors or in humid environments, the warranty will be void.











Reviews
There are no reviews yet.